ÖZEL KARTAL ÇAM KOLEJİ 2019-2020 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ 7. SINIF KASIM AYI VELİ BÜLTENİ

Değerli velilerimiz 7. Sınıflarımızla 2019-2020 eğitim öğretim yılında ingilizce dersimizde Compass 4 Language Log, Vocabulary and Grammar Log ve dört beceriyi geliştirmek adına Reading Log kitaplarını, online olarak ise öğrencilerimizin eğlenerek öğrenecekleri Hexagonia platformunu kullanmaktayız. Yaptığımız tüm çalışmalar Avrupa dil portfolyosuna uygun olarak ve dörtlü zeka kuramını baz alınalarak yapılmaktadır.

Ekim ayı boyunca işlediğimiz konular, yapılar ve kelimeler aşağıda sıralanmış olup sizlerinde süreç hakkında bilgi sahibi olmanızı hedefliyoruz.

  • “Present Perfect Tense” geçmiş zaman yapıları işlendi ve öğrencilerimizin aktif şekilde kullanmaları sağlandı. Bu zamanın süreç belirten ek zamanı “Present Perfect Continuous Tense” de işlendi ve yapıları tekrar edildi. Her iki zaman kipinin beraber kullanımı gerçekleştirildi ve yapılan çalışmalar ile desteklendi.

  • Hayattaki hedefleri oluşturma, adımları belirtme ve sonuca varma ilişkisinde gerekli yapılar, fiiller, sıfatlar ve bağlaç ve zarflar işlendi. Öğrencilerin bu yapıları kullanarak kendi anlatımları sağlandı.

  • MEB’in müfredatı “2.Ünite - Sports” konusu tüm kelimeleri ve yapıları ile çalışıldı ve tekrar edildi. Öğrencilere kendi kazanımlarını içeren Vono yayınları ve Okulistik üzerinden verilen ödevler ile desteklendi.

  • Konumuz ile ilgili tüm kelimeler, cümle içinde kullanılarak ve tekrar edilerek pekiştirildi.