ÖZEL KARTAL ÇAM KOLEJİ 2019-2020 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ 7. SINIF ARALIK AYI VELİ BÜLTENİ

Değerli velilerimiz 7. Sınıflarımızla 2019-2020 eğitim öğretim yılında İngilizce dersimizde Compass 4 Language Log, Vocabulary and Grammar Log ve dört beceriyi geliştirmek adına Reading Log kitaplarını, online olarak ise öğrencilerimizin eğlenerek öğrenecekleri Hexagonia platformunu kullanmaktayız. Yaptığımız tüm çalışmalar Avrupa dil portfolyosuna uygun olarak ve dörtlü zeka kuramını baz alınalarak yapılmaktadır.

Aralık ayı boyunca işlediğimiz konular, yapılar ve kelimeler aşağıda sıralanmış olup sizlerinde süreç hakkında bilgi sahibi olmanızı hedefliyoruz.

  • Relative Pronouns and Relative Clauses” İngilizce de ki İlgi zamirleri ve Sıfat Tümceciği yapıları işlendi ve öğrencilerimiz yapılan çalışmalar ile desteklendi. Bu cümle ve zamir yapısının dört farklı İngilizce yetisi (Okuma-Yazma-Dinleme-Konuşma) ile kullanılması sağlandı. Ödevler ve sınıf içi çalışmalar ile yapılar tekrar edildi.

  • Günlük yaşamlarında ki bahsedilecek ve betimleyecekleri durumların ve özellikle rüyaların anlatımı gerçekleştirildi. Bunun için gerekli zaman kipleri, zamirler, fiiller, sıfatlar, bağlaç ve zarflar işlendi. Öğrencilerin bu yapıları kullanarak kendi anlatımları sağlandı.

  • MEB’in müfredatı “3.Ünite – Biographies (Biyografiler) ve 4.Ünite -Wild Life (Vahşi Yaşam) ” konusu tüm kelimeleri ve yapıları ile çalışıldı ve tekrar edildi. Öğrencilere kendi kazanımlarını içeren Vono yayınları ve Okulistik üzerinden verilen ödevler ile desteklendi.

  • Konumuz ile ilgili tüm kelimeler, cümle içinde kullanılarak ve tekrar edilerek pekiştirildi.

  • Desteğiniz için teşekkür eder başarılı bir yıl dileriz…