ÖZEL KARTAL ÇAM KOLEJİ 2019-2020 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ 7. SINIF EKİM AYI VELİ BÜLTENİ

Değerli Velimiz;
7. Sınıflarımızla 2019-2020 eğitim öğretim yılında ingilizce dersimizde Compass 4 Language Log, Vocabulary and Grammar Log ve dört beceriyi geliştirmek adına Reading Log kitaplarını, online olarak ise öğrencilerimizin eğlenerek öğrenecekleri Hexagonia platformunu kullanmaktayız. Yaptığımız tüm çalışmalar Avrupa dil portfolyosuna uygun olarak ve dörtlü zeka kuramını baz alınalarak yapılmaktadır.

Ekim ayı boyunca işlediğimiz konular, yapılar ve kelimeler aşağıda sıralanmış olup sizlerinde süreç hakkında bilgi sahibi olmanızı hedefliyoruz.

  • “Used to / Would / Could” geçmiş zamanda yaptığımız yapıları işlendi ve öğrencilerimizin aktif şekilde kullanmaları sağlandı.

  • Geçmiş zaman kipi “Simple Past Tense” ve used to / would / could ile ilişkilendirerek tekrar edildi ve öğrencilerin bu yapıları kullanarak anlatımları sağlandı.

  • ``Comparative Adverbs” (karşılaştırma zarfları) konusu işlenerek, yapının anlaşılması ve farklı zaman kipleri ile birlikte kullanımı sağlandı. Çeşitli çalışmalar ve görsel ile desteklendi. Geçen yıl “Comperative Adjectives” (karşılaştırma sıfatları) tekrarlanıp hatırlatılarak, karşılaştırma zarfları ile aralarındaki fark belirtildi.

  • Konumuz ile ilgili tüm kelimeler, cümle içinde kullanılarak ve tekrar edilerek pekiştirildi.