ÖZEL KARTAL ÇAM KOLEJİ 2019-2020 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ 7. SINIF EYLÜL AYI VELİ BÜLTENİ

Değerli Velimiz;
7. Sınıflarımızla 2019-2020 eğitim öğretim yılında ingilizce dersimizde Compass 4 Language Log, Vocabulary and Grammar Log ve dört beceriyi geliştirmek adına Reading Log kitaplarını, online olarak ise öğrencilerimizin eğlenerek öğrenecekleri Hexagonia platformunu kullanmaktayız. Yaptığımız tüm çalışmalar Avrupa dil portfolyosuna uygun olarak ve dörtlü zeka kuramını baz alınalarak yapılmaktadır.

Eylül ayı boyunca işlediğimiz konular, yapılar ve kelimeler aşağıda sıralanmış olup sizlerinde süreç hakkında bilgi sahibi olmanızı hedefliyoruz. Desteğiniz için teşekkür eder başarılı bir yıl dileriz…

  • Greeting (Kendini tanıtma, tanışma, selamlaşma) yapıları işlendi ve öğrencilerimizin aktif şekilde kullanmaları sağlandı.

  • Geniş zaman kipi “Simple Present Tense” ve Geçmiş zaman kipi “Simple Past Tense” işlenerek geçen sene bilgileri tekrar edildi ve öğrencilerin bu yapıları kullanarak hatırlamaları sağlandı.

  • “Let ve Make” (ettirgen) konusu işlenerek, yapının anlaşılması ve doğru zaman kipi ile kullanımı sağlandı. Çeşitli çalışmalar ve görsel ile desteklendi.

  • Konumuz ile ilgili olarak “Object Pronouns” (kişi zamirleri) tekrar edilerek pekiştirildi.

  • Ayrıca yine bu ünitede gereklilik kipi “Must, Mustn’t Have to, Don’t have to” konusu işlenerek, yapının anlaşılması ve kullanımı sağlandı. Sınıf içerisinde yapılan etkinlik çeşitli çalışmalar ve görsel ile desteklendi.